Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Wnętrze w stylu eklektycznym

Styl eklektyczny jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie wiedzą jaki styl wybrać w pomieszczeniach. Jeżeli lubisz skandynawską biel, loftowe lampiony i krzesła w stylu boho powinieneś postawić właśnie na mieszankę różnych elementów dekoracyjnych w jednym wnętrzu a nawet jednym pomieszczeniu.

Eklektyzm nie jest łatwym do stworzenia stylem a to ze względu na to, że powinien tworzyć spójną dekorację pomimo tak różnych produktów.Warto wiedzieć, że ten styl bazuje na delikatnym chaosie i pograniczu kiczu. Dlatego należy zachować ostrożność i wybierać produkty, które wpasują się w pozostałe elementy we wnętrzu.

Cechy charakterystyczne eklektyzmu

  • Brak motywu przewodniego - elementy nie muszą do siebie pasować, ale mają tworzyć jedną spójność;
  • Wykorzystanie kilku stylów w pomieszczeniu - totalnie do siebie nie zbliżonych;
  • Użycie patchworkowych tkanin, o różnej strukturze i motywie;
  • Łączenie ze sobą różnych barw, kształtów oraz wzorów;

Jednym z najczęściej spotykanych elementów w eklektycznych wnętrzach są listwy sufitowe styropianowe. Wykorzystanie sztukaterii nadaje wnętrzom świeżości i spaja ze sobą elementy ścienne.

Listwy sufitowe styropianowe

Gdzie znaleźć inspiracje?

Jednym z niezwykle inspirujących miejsc są kawiarnie i bary. To właśnie w nich narodził się ten styl a to dlatego, że właściciele otwierając swoje biznesy, skupowali od ludzi używane meble i dodatki, które znalazły się w ich działalności. Na początku stare kanapy czy krzesła odnawiano w taki sposób, by nawiązywały do konkretnego stylu, później przestano zwracać na to uwagę wykorzystując wyjątkowość różnych przedmiotów.

Podkategorie

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.