Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Wnętrze w stylu boho

Wnętrza w stylu boho to połączenie nowoczesnego designu z naturalnymi materiałami. Pomimo tego, że nawiązuje do eklektyzmu i dość często jest z nim mylony, jest bardziej stonowanym stylem jednak o delikatnej nutce szaleństwa.

Jak odróżnić styl boho od eklektyzmu?

  1. Po pierwsze styl ten inspiruje się kulturą afrykańską. W pomieszczeniach dość często można spotkać obrazy przedstawiające ludy afrykańskie, perskie dywany czy tureckie ozdoby. W porównaniu do eklektyzmu, można w nim spotkać wzory rodem z lat 60.
  2. Po drugie styl boho, bazuje na naturalnych kolorach to znaczy barwach, jakie nas otaczają. Dość często takie wnętrza wyróżniają się kolorami brązu, zieleni i beżu. Popularne stają się również odcienie zieleni i czerwieni.
  3. Po trzecie, w stylu boho możemy wyróżnić naturalne materiały takie jak drewno, len czy wełna. Renowacja produktów stała się znakiem rozpoznawczym stylu jak wiele osób go nazywa "wolności".
  4. Po czwarte, można z nim spotkać ręcznie robione przedmioty jak kosze czy garnki z gliny.

Co łączy boho i eklektyzm?Listwa podsufitowa

Pomimo wielu różnic możemy znaleźć element, który łączy oby dwa te style a jest to sztukateria styropianowa. Listwa podsufitowa to uniwersalny dekor, który wpasuje się każdy styl niezależnie od jego charakterystycznych cech.

Jaki styl wybrać?

Jak widać styl boho posiada więcej charakterystycznych cech niż styl eklektyczny. Warto jednak wiedzieć, że każdy z nich jest doskonałym pomysłem na wykorzystanie go w pomieszczeniach. Tylko od Was zależy to w jaki sposób zaprojektujecie swój zakątek.

 

Podkategorie

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.