Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Wnętrze w stylu vintage

Styl vintage został zaczerpnięty ze świata mody. Polowanie na używane przedmioty stały się znakiem rozpoznawczym tego stylu. Ważną kwestią jest również fakt, że styl vintage to stare przedmioty, które przy nowym właścicielu rozpoczną nowe życie.

Wiele światowych architektów z branży wnętrzarskiej używa w swoich projektach starodawne meble, które po niewielkich przeróbkach stają się nieodłączną częścią pomieszczenia.

Sęk tkwi w tym, że nie każdy stary mebel nadaje się do wnętrz typu vintage. Każda rzecz w takim stylu musi mieć jakąś przeszłość i stać się inspiracją dla innych architektów.

Cechy charakterystyczne stylu vintageStyl vintage

  • Wykorzystanie mebli i akcesoriów do domu z drugiej ręki z lat 50, 60 i 70;
  • Połączenie starych drewnianych produktów z nowoczesnymi dodatkami;
  • Pale ta barw: odcienie brązu, bieli, czerni, granatu i zieleni;
  • Dość widoczne skórzane dodatki;
  • Motywy i kształty sprzed dawnych lat;

Styl vintage warto łączyć z sztukaterią a szczególnie gzymsami. Możliwość zmiany ich koloru, sprawia, że w prosty sposób można je dopasować do każdego pomieszczenia.

Dla kogo styl vintage?

Styl vintage nie wpadnie w oko tak samo jak to jest w przypadku stylu skandynawskiego. Wykorzystają go jedynie w pomieszczeniach osoby, które kochają powiew PRL'owskich mebli połączonych z nowatorskimi rozwiązaniami. Nie każdy gustuje z wyblakłych i popękanych tkaninach. To styl odpowiedni dla prawdziwych koneserów i znawców. Nie każdy zakocha się w nim tak samo. Wolność i nawiązanie do historii to coś co szczególnie opisuje ten styl.

Podkategorie

Tagi

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.