Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Wnętrza w stylu nowoczesnym 

Pochodzenie stylu

Styl nowoczesny powstał pod koniec XIX wieku, a bardziej zaczął rozwijać się w XX wieku. Wywodzi się z Niemiec i Skandynawii. Nowa stylistyka była reakcja na rewolucję przemysłową. Nowe możliwości spowodowane szybkim rozrostem miast przyczynił się do rozwoju budownictwa. Zaczęto konstruować jeszcze wyższe budowle o niestandardowych kształtach z dużymi oknami.

Całkowicie różni się od wcześniej panujących stylów. Pokaźne, przesadzone dekoracje i przepych został zastąpiony minimalistycznymi, geometrycznymi przedmiotami.

Nowoczesny

Charakterystyka stylu

Styl nowoczesny doskonale sprawdzi się dla ludzi ceniących prostotę i klasę. Wnętrza są wyjątkowo przestronne, nie stosuje się kolorowych, przesadnych ozdób. Elementy sztukaterii styropianowej stanowią estetyczne wyłączenie ścian.  Stosowanie maskownicy karnisza sprawi, że wnętrze będzie jeszcze bardziej schludne, gdyż brzydkie karnisze zostają schowane. Dodatkowo oświetleniowe gzymsy zapewniają energooszczędne, delikatne źródło światła.

Znaki charakterystyczne:

  • metalowe obrazy
  • surowe meble
  • geometryczne proste formy
  • przestronne pomieszczenia

Kolorystyka

Gdy wybieramy styl nowoczesny do naszego mieszkania, decydujemy się na prostotę i przestronność. W efekcie powinniśmy wybrać stonowana kolorystykę. Głównymi kolorami są: biel, szarość, czerń i beż. Dodatkowo stosowane są elementy złote lub srebrne. W stylu nowoczesnym rezygnuje się z mocnych, jaskrawych barw.

 

Podkategorie

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.