Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Sztukateria w kuchni

Kuchnia jest bez wątpienia kluczowym miejscem w domu. Nie tylko ze względu na fakt, że to właśnie w niej przygotowywane są posiłki, ale spotykają się w niej domownicy. Dzięki ciepłej aurze, jaką posiada sprawia, że coraz więcej osób decyduje się aby to właśnie w niej umiejscowiony był stół bądź wyspa, przy której widnieją wysokie loftowe krzesła. Sztukateria w kuchni jest rozwiązaniem, które przyniesie wiele korzyści. Jej zastosowanie poprawi wygląd pomieszczeń, ale także sprawi, że staną się one nowoczesne.

Pomysł na kuchnię skandynawską w gzymsachKuchnia skandynawska

Gzymsy kojarzą się z ogromnymi pałacowymi wnętrzami, które nie są dostępne dla zwykłych użytkowników. Jednak nie jest to prawdą. Gzymsy sufitowe wpasują się każdą aranżację kuchenną jednak polecamy przede wszystkim ją zastosować w kuchni w stylu skandynawskim. Umieszczone pomiędzy ścianą a sufitem sprawią, że szare wysokie zabudowy nabiorą estetycznego wyglądu.

Do tak urządzonej kuchni oprócz gzymsów warto zdecydować na białe elementy jak blat marmurowy. Delikatny szary wzorek biegnący przez niego ożywi delikatnie całą aranżację. Do takiego blatu warto wybrać białe płytki, które zostaną umocowane pomiędzy nim a górnymi szafkami. W ten sposób przełamiemy konwencję marmurową.

Do bieli i szarości świetnie wpasują się złote elementy. Dlatego warto w takiej kuchni zdecydować się na złote dodatki, do których zaliczyć można kran, uchwyty czy ozdoby jak wazony, czy elementy zastawy kuchennej.

Nie można również zapomnieć o wyspie, która jest nieodłączną częścią takiej aranżacji. Zamontowana na środku kuchni, jest miejscem nie tylko przeznaczonym do spożywania posiłków, ale także przybiera formę blatu. Kuchnie w stylu skandynawskim wyróżniają się wielofunkcyjnością, której nie posiadają żądne inne style.

Kuchnia prowansalska

 

Kuchnia prowansalska w listwach ozdobnych sufitowych

Kuchnia prowansalska należy to miejsce, w którym zapach ziół unosi się w powietrzu. Urządzona jest w kolorach bieli, pastelowych z motywami folklorystycznymi. Romantyczny klimat zobowiązuje do zamontowania w niej listew ozdobnych sufitowych. Dzięki temu, że są to listwy, które posiadają wiele różnorakich wzorów przepięknie ozdobią prowansalskie szafki z przeszkleniami. Nie służą tylko do ozdoby ściany czy sufitu, ale również mebli. Dzięki temu, że ten typ kuchni nie posiada meblościanek i zazwyczaj meble są niskie można zakończyć ich górne części właśnie tymi genialnymi dekorami, jakimi są listwy ozdobne sufitowe.

Loftowa kuchnia

 

Kuchnia loftowa z listwą sufitową

Kuchnia w stylu loftowym wyróżnia się całkiem inną aranżacją niż dwie poprzednie. To w niej królują czarne kolory, beton, a także drewno. Urządzenie takiej kuchni jest nieprostym zadaniem. Wyróżnia ją surowy klimat i dość trudno dobrać do niej listwy sufitowe. Jednak dzięki możliwości przemalowania ich na dowolny kolor, zmieniającą całkowicie swoje zastosowanie. Z cukierkowych elementów stają się ciężkimi detalami, idealnie współgrającymi z resztą. Przełomowym elementem, okaże się zastosowanie drzwi przesuwnych oraz przeszklonych ścian. Dzięki temu, w efektowny sposób można oddzielić od siebie część pomieszczeń.

 

 

 

Podkategorie

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.