Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Maskownica karnisza

Sztukateria ma to do siebie, że potrafi odmienić wygląd wnętrz na wiele różnych sposobów. Ilość różnych produktów pozwala na wykorzystanie listew, gzymsów i wielu innych na najróżniejszych płaszczyznach, w wielu miejscach. Dzięki temu możemy ozdobić nie tylko ściany, ale również okna, balkony, drzwi, meble i tak dalej.

Każdemu, kto w domu posiada w swoim domu lub biurze karnisz czy szynę znajdującą się ponad oknem nie raz przeszło przez myśl, aby coś z tym zrobić. Nie wygląda to zbyt estetycznie, nie robi wrażenia, wieje nudą. Na szczęście doskonała sztukateria i na to ma rozwiązanie. Jakie?

Maskownica karnisza to wykonany z polistyrenu podłużny element dekoracyjny. Stworzony i wyprofilowany idealnie do tego, aby ukryć brzydkie szyny sufitowe i karnisze.

Co czyni listwy maskujące karnisz wyjątkowymi?listwa maskująca karnisz, listwy maskujące karnisz, listwa do zabudowy karnisza, listwy do zabudowy karniszy

Maskownice do karniszy sufitowych, które stworzone są z polistyrenu ekstrudowanego XPS cechują się bardzo wysokim poziomem wytrzymałości na uszkodzenia, pęknięcia czy zabrudzenia. Zainstalowane nad oknami będą pełnić swoje funkcje i wyglądać świetnie przez wiele lat. Ich niewrażliwość na wilgoć i ogień umożliwia montaż w każdym z pomieszczeń. To jednak niejedyne atuty.

Kolejną z zalet listwy - maskownicy karnisza jest jej cena. Taką listwę o świetnej jakości i pięknych zdobieniach można kupić już za 10 zł za metr bieżący! Warto wspomnieć o tym, że montaż tego dekoru może być całkowicie darmowy. Jak to możliwe? To proste - maskownicę karnisza można zamontować samodzielnie i wystarczy do tego sztukateryjny klej oraz podstawowy zestaw narzędzi. Informacje krok po kroku na temat dokładnego montażu i docinania listew można łatwo znaleźć na stronie w zakładce porady.

Praktyczną zaletą, która potęguje prezencję listew maskujących karnisz jest możliwość przymocowania do nich świateł na specjalnej taśmie. Subtelne oświetlenie w dowolnie wybranym kolorze wprowadza do pomieszczeń ciepłą i przytulną atmosferę.

Zalety estetyczne listew do zabudowy karnisza

  • tworzą piękne kompozycje w połączeniu z listwami przysufitowymi, ściennymi czy gzymsami wewnętrznymi,
  • pasują do każdego stylu - nowoczesnego, klasycznego, minimalistycznego itd.,
  • ukrywają niedoskonałości znajdujące się ponad oknami, a także szyny i karnisze sufitowe,

Listwa karniszowa

Listwa karniszowa to jeden z wyjątkowych elementów, za pomocą którego można wykończyć niemal każde pomieszczenie. Nie są to produkty przeznaczone tylko do domów mieszkalnych. Bardzo często wykorzystywane są w biurach, restauracjach czy hotelach. Wpływ na to ma ich niesamowita estetyka, a także najważniejsza funkcja: zamaskowanie karniszy i szyn sufitowych, które niekoniecznie odwzorowują charakter miejsca.

Dzięki wykorzystaniu listew karniszowych można uzyskać niebywałe efekty. Reprezentatywność i atrakcyjność takiego miejsca wzrasta wielokrotnie. Wnętrza stają się eleganckie, gustownie wykończone i doświetlone, ponieważ do listwy karniszowej można bez najmniejszego problemu dołączyć taśmę z LED-ami.

Wyjątkowy model listwy karniszowej z oświetleniemlistwa karniszowa, listwy karniszowe

Model, który widać na zdjęciu to wyjątkowa propozycja, która wpasuje się w każdy aranżacyjny styl. To schodkowy wzór listew karniszowych, który płynnie przechodzi z sufitu w stronę ściany. Zastosowanie tego surowego modelu we wnętrzach podkreśli ich indywidualny charakter. Ponieważ dekory tego rodzaju instaluje się nad oknami, można także wykorzystać gzymsy wewnętrzne o tym samym fasonie, aby pociągnąć takie wykończenie wzdłuż całej ściany. W ten sposób można optycznie manipulować wielkością pomieszczenia.

Innowacyjne właściwości polistyrenu ekstrudowanego XPS sprawiają, że montaż listwy karniszowej to bardzo prosta czynność. Są to dekory lekkie, niezwykle wytrzymałe i solidne. W dodatku niestraszny im ogień ani wilgoć.

Światło zamontowane po wewnętrznej stronie dekoru podkreśli wygląd zawieszonych firan i wprowadzi do pomieszczenia przyjemną atmosferę.

Podkategorie

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.