Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Sztukateria w męskim stylu

Dość często pada stwierdzenie, że pomieszczenia, w których jest sztukateria ma kobiecy charakter. Ze względu na to, że to właśnie panie przywiązują większą wagę do estetyki wnętrz męskie ideały schodzą na drugi plan. Aby jednak pokazać wam, że tak nie jest pokażemy wam za pomocą listwy sufitowej można nadać męskiego wyglądu pomieszczeniom.

Cechy męskiego styluListwy sufitowe

Jedną z cech jakie wyróżniają męski styl jest nawiązanie do stylu industrialnego. Ciężkie metalowe rury, połączone z kolorami czerni, i materiałami w postaci czerwonej cegły są w stanie wprowadzić każdego w męskie kanony urządzania pomieszczeń.

Bardzo ważną kwestią jest również brak dekoracji jak to jest w przypadku kobiecych aranżacji. Ograniczenie do minimum dekorów to znak rozpoznawczy tego stylu. Mężczyźni przykładają dużą role również funkcjonalnym produktom. Dość często w sypialniach można spotkać rozkładane sofy czy wbudowane w szafy, których zadaniem jest pomieszczenie wszystkich ważnych domowych przedmiotów.

Wygląd ścian

Dla mężczyzn ogromną role odgrywają ściany. Nie zawsze to minimum o którym wspomnieliśmy wyżej, odnosi się właśnie do ścian. Obrazy nawiązujące do eklektycznego stylu, nowatorskie zegary czy dekoracje w postaci sztukaterii, sprawią, że pomieszczenia nabierają zupełnie innego wyglądu. Najczęściej spotykanym rozwiązaniem, jest przemalowanie listew sufitowych na ciemny kolor. Jednolity koloryt ścian jest stanowi bardzo ważną kwestię dla męskich wnętrz.

Jeżeli chcesz wiedzieć jak zamontować sztukterie na ścianie, zajrzyj do Porady.

Podkategorie

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.