Layer 1 Layer 1
Sztukateria od A do Z

Elementy sztukaterii wewnętrznej

Gzymsy wewnętrzne

Gzyms to jeden z najbardziej charakterystycznych elementów należących do sztukaterii wewnętrznej. Jest to dekor, którego specyfika montażu polega na umieszczeniu go w równej odległości pomiędzy ścianą a sufitem.

Gzymsy wewnętrzne można wykorzystać przy urozmaiceniu aranżacji każdego pomieszczenia w domu. Będzie on spełniał swoją rolę jako optyczne powiększenie salonu, sprawdzi się również przy maskowaniu pęknięć czy uszkodzeń na ścianach. Specyfika gzymsów pozwala na wykorzystaniu go w łazience czy kuchni, ponieważ wilgoć nie stanowi zagrożenia dla jego wyglądu i struktury.

Najlepszym materiałem, z jakiego wytwarza się dzisiaj gzymsy jest polistyren ekstrudowany zapewniający mu wszystkie właściwości i zalety: trwałość, lekkość, solidność. odporność na ogień i wilgoć, a także doskonałą cenę.

Listwy przysufitoweListwy przysufitowe

Listwy przysufitowe należą do najpopularniejszych dekoracji w palecie sztukaterii stosowanej we wnętrzach. Umieszcza się je na łączeniu sufitu ze ścianą. Jednak budowa listwy przysufitowej charakteryzuje się tym, że większa jej część przymocowana jest do ściany.

Zastosowanie listwy przysufitowej ze względu na jej budowę będzie pięknym i funkcjonalnym wykończeniem przestronnych wnętrz. Pozwoli to na wprowadzenie wyjątkowej, niepowtarzalnej estetyki, która odzwierciedli także charakter miejsca.

Decydując się na listwę przysufitową z polistyrenu można mieć gwarancję, że będzie wyglądała ona wspaniale przez wiele lat. Najczęściej wykorzystuje się je w salonach i sypialniach, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by umieścić je w pozostałych częściach domu.

Listwy sufitoweListwy sufitowe

W odróżnieniu od listew przysufitowych, listwy sufitowe to ozdoba, której budowa wymaga przymocowania jej w większości do sufitu. Oznacza to, że tylko niewielka jej część przytwierdzona jest do sufitu. W jaki sposób się to wykorzystuje?

Oprócz tego, że listwy mocuje się w celu dekoracji, można również zastosować je jako skuteczną metodę na zmianę proporcji wnętrza - w tym przypadku jego powiększenie.

Regularnie powtarzające się elementy sztukaterii wewnętrznej jak listwy sufitowe to bardzo oryginalny sposób dla wszystkich miłośników pięknych wnętrz. Oprócz manipulacji optyką są one również idealne do maskowania mankamentów naściennych.

Listwy oświetleniowe ścienne i sufitoweListwy oświetleniowe

Różnica montażu listew oświetleniowych ściennych i sufitowych polega na tym, że

  • listwy oświetleniowe ścienne - montuje się na ścianie, w niewielkiej odległości od sufitu,
  • listwy oświetleniowe sufitowe - montuje się na suficie, w niewielkiej odległości od ściany.

Dlatego w zależności od wymaganego efektu mamy do wyboru dwie tego typu opcje. Największą zaletą listew oświetleniowych jest fakt, że nadają one niesamowity i intrygujący klimat każdemu pomieszczeniu, w którym się znajdują. Od innych listew różnią się tym, że posiadają miejsce, do którego przykleja się taśmę ze światłami LED - w dowolnie wybranym kolorze.

Dodatkowe oświetlenie wprowadzone do wnętrz w subtelny sposób za pomocą listew oświetleniowych to jedna z najchętniej wykorzystywanych metod dekoracyjnych wśród aranżerów wnętrz.

Listwa karniszowaListwy karniszowe

Listwy karniszowe, inaczej zwane także jako listwy maskujące karnisz to dekoracje z gamy sztukaterii wewnętrznej, które potrafią całkowicie odmienić charakter i estetykę wnętrza.

Listwy karniszowe stosuje się, jak sama nazwa wskazuje w celu ukrycia nieestetycznych karniszy i szyn sufitowych, do których przymocowane są zasłony i firanki. Wszyscy doskonale wiedzą, jak takie szczegóły wpływają na odbiór wnętrza, dlatego jest to świetna alternatywa na poprawę wizualnej jakości każdego pomieszczenia.

Listwy karniszowe ze styropianu ekstrudowanego to materiał trwały i solidny, który gotowy jest do pomalowania na dowolny kolor.

Każdą listwę można wykorzystać także jako dekoracja na ścianie czy na suficie. Znane już od wieków elementy sztukaterii wewnętrznej doskonale odnajdują się w dzisiejszych, nowoczesnych i minimalistycznych aranżacjach. Bardzo chętnie wykorzystywane są także przez przedsiębiorców w zdobieniu sal weselnych, muzeów, restauracji i wielu innych miejsc.

 

Podkategorie

Sztukateria styropianowa
Kielce, ul Warszawska 12 a

biuro@styropianowe-listwy.pl
+48 791 778 178

Napisz do nas

Chcesz wiedzieć więcej? Napisz, odpowiadamy w ciągu 24h.